Budowa domów – Świdnica Sobótka

Etapy Współpracy

 • BADANIA GRUNTU

 • ADAPTACJA PROJEKTU

 • POZWOLENIE NA BUDOWĘ

 • BUDOWA STAN SUROWY

   

  ROBOTY ZIEMNE
  FUNDAMENTY
  ŚCIANY PARTERU
  STROP
  PODDASZE
  DACH - KONSTRUKCJA + POKRYCIE
  ŚCIANY DZIAŁOWE

 • BUDOWA STAN DEWELOPERSKI

  INSTALACJE ELEKRTRYCZNE
  TYNKI
  POSADZKI
  ZABUDOWA PODDASZA
  ELEWACJA
  PODBITKA / NADBITKA

 • PRZYŁĄCZA

Budowa Stan Surowy

Fundamenty

możemy tutaj wyróżnić dwa typy:

–  posadowienie na ławach fundamentowych – jest to standardowe rozwiązanie, z którym spotkamy się w większości projektów,

– posadowienie na płycie fundamentowej, które wykonujemy w przygotowanej „wannie” ze styropianu. Dzięki  temu zapewnimy brak mostków cieplnych w budynku. Jest to rozwiązanie zalecane w przypadku budowy domów energooszczędnych.

W tym etapie wykonamy wszelkie prace związane z fundamentami, m.in. ściany zewnętrzne z bloczków betonowych oraz rozprowadzenie kanalizacji, bez czego twoja budowa domu nie będzie mogła ruszyć dalej. Etap ten w przypadku ław fundamentowych kończy się zasypaniem piaskiem, zagęszczeniem go oraz wykonaniem posadzki na gruncie. Natomiast w przypadku płyty fundamentowej omijamy prace związane z murowaniem ścian fundamentowych, oraz wykonaniem posadzki na gruncie, ponieważ na płycie układa się już tylko warstwy wykończeniowe (styropian, wylewkę podłogową oraz płytki). W płycie fundamentowej, przed jej betonowaniem można rozmieścić instalację ogrzewania podłogowego, dzięki temu iż jest ona posadowiona na warstwie styropianu uzyskamy akumulację ciepła, co podniesie energooszczędność naszego domu.

Ściany parteru

w zależności od Twoich preferencji wybierzemy materiał dostosowany do Twoich potrzeb. Na tym etapie wykonamy ściany konstrukcyjne zewnętrzne oraz wewnętrzne, osadzimy wszystkie potrzebne nadproża pamiętając, aby usytuować je tak, aby później można było osadzić roletę.
kompleksowa budowa domów Sobótka2

Strop

budowa domów Świdnica
w tym etapie wykonujemy wszelkie podciągi, wieńce oraz strop w technologii wybranej przez Projektanta. W domach jednorodzinnych najczęstsze rozwiązania to: strop Teriva oraz strop monolityczny. W przypadku domów parterowych zalecanym rozwiązaniem jest wykonanie wiązarów dachowych, które można zabudować.

Poddasze

wykonujemy ściany kolankowe oraz szczytowe. W ścianach kolankowych wykonamy trzpienie usztywniające budynek oraz wieniec, na którym możemy osadzić murłatę. W danym etapie wykonujemy w ścianie szczytowej wieńce oraz słupy.

Dach

budowa domów Świdnica2

gdy budowa domów jest na tym etapie wykonujemy konstrukcję dachu. W zależności od rozwiązań projektowych konstrukcję dachu możemy wykonać jako więźbę dachową lub gotowe wiązary.
Oprócz wykonania konstrukcji dachu z certyfikowanego drewna, wykonamy pokrycie dachu, wstawimy okna dachowe, zrobimy odwodnienie dachu.

Ściany Działowe

budowa domów Świdnica3

ostatnim etapem jest wykonanie ścian działowych z materiału dobranego w zależności od Twoich preferencji. Na tym etapie budowa domu jest zakończona jak stan surowy.

Budowa Stan Deweloperski

Na tym etapie dostosujemy Twój dom do stanu deweloperskiego. W stan deweloperski wchodzą:

wykonanie instalacji
zabudowanie poddasza płytami GK oraz izolacja wełną lub pianą,
roboty tynkarskie
wykonanie elewacji
wykonanie posadzek
wykonanie podbitki lub nadbitki

Zainteresowała Cię nasza oferta?

Skontaktuj się z nami już teraz