Prace Ziemne

Jest to jeden z ważniejszych etapów budowy domu. Bowiem właśnie na tym etapie przygotujemy wykop pod wykonanie fundamentów. Dzięki temu, że posiadamy własną koparkę zrobimy to z niezwykłą precyzją. Na początku ściągniemy humus, który możemy zostawić na działce do rozplantowania w późniejszym etapie na działce lub wywieźć go z terenu inwestycji. Następnie, należy przygotować wykop – w zależności od tego jakie fundamenty będziemy wykonywać, czy będą to ławy fundamentowe czy płyta fundamentowa. Przed wykonaniem fundamentów grunt powinien być odpowiednio zagęszczony. To jaki współczynnik powinien spełniać podaje projektant.

Realizujemy zadania na terenach górzystych. Ze względu na ich specyfikę, przed przystąpieniem do budowy należy odpowiednio uformować teren.  Niejednokrotnie wykonywaliśmy w tym celu „półkę” aby móc na niej posadowić budynek. Dodatkowo w przypadku terenów skalistych przed posadowieniem budynku wykonujemy specjalnie przygotowaną podbudowę. 

Ciekawostka I

Posadowienie fundamentów powinno być poniżej strefy przemarzania.

Ciekawostka II

Na etapie kupna działki, po wykonaniu badań gruntu należy zwrócić uwagę na miąższość humusu. Na nim nie posadawiamy budynku, musimy go usunąć, co za tym idzie, w przypadku występowania dużej miąższości wzrastają koszty budowy domu.

Zainteresowała Cię nasza oferta?

Skontaktuj się z nami już teraz