Firma budowlana - Świdnica Dzierżoniów Sobótka Ceramika-Radziewicz

ZAKRES NASZEJ DZIAŁALNOŚCI OBEJMUJE MIĘDZY INNYMI:

Badania gruntu

Badania geotechniczne wykonujemy, aby dowiedzieć się jakie grunty mamy na naszej działce. Głównym powodem dla którego wykonujemy te badania jest uzyskanie wiedzy dotyczącej strefy pod budynkiem. Są one nam potrzebne nie tylko do procesu projektowania budynku, ale także aby budowa domów mogła się rozpocząć. Dzięki badaniom tym dowiemy się między innymi: z jakimi gruntami mamy do czynienia, jak są one uwarstwione oraz jakiej są miąższości. Poznamy także parametry gruntów, i ich nośność. Dowiemy się również bardzo istotnej rzeczy, czy i na jakim poziomie w naszym gruncie znajduje się zwierciadło wody. Bardzo często w zależności od warunku występowania wody decydujemy się na posadowienie budynku na ławach fundamentowych lub płycie fundamentowej.

budowa domów Świdnica

Ciekawostka

Warto zrobić badania jeszcze przed kupnem działki. Dlaczego? Może się zdarzyć, że w danym miejscu było kiedyś wysypisko śmieci i jest ono przysypane ziemią w taki sposób by to ukryć. Mogą także pojawić się grunty organiczne, które mogą znacznie podwyższyć koszt usługi budowlanej, gdyż wiąże się to z ich wymianą lub zmianą posadowienia budynku.

Adaptacja Projektu

kompleksowa budowa domów Sobótka

Jeżeli chcesz budować swój wymarzony dom z projektu już istniejącego, zgłoś się do nas. Pomożemy Ci znaleźć dom, który będzie z Twoich marzeń oraz będzie spełniał warunki zagospodarowania przestrzennego oraz warunki zabudowy i zagospodarowania terenu. Każdy projekt wymaga adaptacji projektu przez osobę z odpowiednimi uprawnieniami, bez tego budowa domu nie ruszy dalej. Musi on zostać wpisany odpowiednio w działkę na mapie dla celów projektowych. W każdym projekcie, który nam się spodoba możemy wprowadzić nieistotne zmiany i dopasować go do swoich preferencji. Pomożemy Ci w procesie uzyskania pozwolenia na budowę oraz załatwienia wszystkich formalności z którymi wiąże się budowa domów.

ciekawostka

Kupno gotowego projektu i dostosowanie go do swoich preferencji jest tańszym oraz szybszym rozwiązaniem. Niewiele osób wie, że w gotowym projekcie też możemy nanieść zmiany.

Prace Przygotowawcze

Jest to etap bardzo istotny, aby później budowa domu przebiegała sprawnie. Pomożemy Ci uporządkować oraz ogrodzić działkę. Na tym etapie spotkamy się z geodetą na działce i zastanowimy się na jakiej rzędnej powinien być poziom zero budynku. Jest to istotny warunek, który zależy od wielu czynników. Nasz budynek nie powinien być niżej od budynku sąsiedniego, czy od sąsiadującej drogi.

usługi budowlane Dzierżoniów

ciekawostka

Prac przygotowawczych według prawa budowlanego nie możemy wykonywać bez pozwolenia na budowę.

Prace Ziemne

usługi budowlane Dzierżoniów1

Jest to jeden z ważniejszych etapów budowy domu. Bowiem właśnie na tym etapie przygotujemy wykop pod wykonanie fundamentów. Dzięki temu, że posiadamy własną koparkę zrobimy to z niezwykłą precyzją. Na początku ściągniemy humus, który możemy zostawić na działce do rozplantowania w późniejszym etapie na działce lub wywieźć go z terenu inwestycji. Następnie, należy przygotować wykop – w zależności od tego jakie fundamenty będziemy wykonywać, czy będą to ławy fundamentowe czy płyta fundamentowa. Przed wykonaniem fundamentów grunt powinien być odpowiednio zagęszczony. To jaki współczynnik powinien spełniać podaje projektant. 

Realizujemy zadania na terenach górzystych. Ze względu na ich specyfikę, przed przystąpieniem do budowy należy odpowiednio uformować teren.  Niejednokrotnie wykonywaliśmy w tym celu „półkę” aby móc na niej posadowić budynek. Dodatkowo w przypadku terenów skalistych przed posadowieniem budynku wykonujemy specjalnie przygotowaną podbudowę. 

ciekawostka i

Posadowienie fundamentów powinno być poniżej strefy przemarzania.

ciekawostka II

Na etapie kupna działki, po wykonaniu badań gruntu należy zwrócić uwagę na miąższość humusu. Na nim nie posadawiamy budynku, musimy go usunąć, co za tym idzie, w przypadku występowania dużej miąższości wzrastają koszty budowy domu

Przyłącza

Wykonujemy przyłącza wody , kanalizacji oraz energetyczne według przedstawionego projektu . Na etapie budowy jesteśmy w stanie wykonać drenaż oraz odwodnienie wód opadowych .

budowa domów Świdnica
usługi budowlane Dzierżoniów
kompleksowa budowa domów Sobótka

Zainteresowała Cię nasza oferta?

Skontaktuj się z nami już teraz

Galeria – usługi budowlane

budowa domów Świdnica3
kompleksowa budowa domów Sobótka5
budowa domow Swidnica 3