Budowa Stan Surowy

Fundamenty

możemy tutaj wyróżnić dwa typy:

-posadowienie na ławach fundamentowych – jest to standardowe rozwiązanie, z którym spotkamy się w większości projektów,
posadowienie na płycie fundamentowej, które wykonujemy w przygotowanej „wannie” ze styropianu. Dzięki  temu zapewnimy brak mostków cieplnych w budynku. Jest to rozwiązanie zalecane w przypadku budowy domów energooszczędnych.
W tym etapie wykonamy wszelkie prace związane z fundamentami, m.in. ściany fundamentowe z bloczków betonowych oraz rozprowadzenie kanalizacji. Etap ten w przypadku ław fundamentowych kończy się zasypaniem piaskiem, zagęszczeniem go oraz wykonaniem posadzki na gruncie. Natomiast w przypadku płyty fundamentowej omijamy prace związane z murowaniem ścian fundamentowych, oraz wykonaniem posadzki na gruncie, ponieważ na płycie układa się już tylko warstwy wykończeniowe (styropian, wylewkę podłogową oraz płytki). W płycie fundamentowej, przed jej betonowaniem można rozmieścić instalację ogrzewania podłogowego, dzięki temu iż jest ona posadowiona na warstwie styropianu uzyskamy akumulację ciepła, co podniesie energooszczędność naszego domu.

Ściany parteru

w zależności od Twoich preferencji wybierzemy materiał dostosowany do Twoich potrzeb. Na tym etapie wykonamy ściany konstrukcyjne zewnętrzne oraz wewnętrzne, osadzimy wszystkie potrzebne nadproża pamiętając, aby usytuować je tak, aby później można było osadzić roletę.

Strop

w tym etapie wykonujemy wszelkie podciągi, wieńce oraz strop w technologii wybranej przez Projektanta. W domach jednorodzinnych najczęstsze rozwiązania to: strop Teriva oraz strop monolityczny. W przypadku domów parterowych zalecanym rozwiązaniem jest wykonanie wiązarów dachowych, które można zabudować.

Poddasze

wykonujemy ściany kolankowe oraz szczytowe. W ścianach kolankowych wykonamy trzpienie usztywniające budynek oraz wieniec, na którym możemy osadzić murłatę. W danym etapie wykonujemy w ścianie szczytowej wieńce oraz słupy.

Dach

na tym etapie wykonujemy konstrukcję dachu. W zależności od rozwiązań projektowych konstrukcję dachu możemy wykonać jako więźbę dachową lub gotowe wiązary.
Oprócz wykonania konstrukcji dachu z certyfikowanego drewna, wykonamy pokrycie dachu, wstawimy okna dachowe, zrobimy odwodnienie dachu.

ściany działowe

ostatnim etapem jest wykonanie ścian działowych z materiału dobranego w zależności od Twoich preferencji.

Zainteresowała Cię nasza oferta?

Skontaktuj się z nami już teraz